מזגן חכם

במדינה חמה כמו שלנו, מזגן הוא אולי אחד מהאלמנטים החשובים בכל בית. הוא זה שאחראי למזג ולקרר לנו את החלל שבו אנו נמצאים, ובחורף, כשקר לנו – לחמם אותנו וליצור לנו סביבה שנעים לנו לשהות בה. כשבוחנים את אפשרויות הקירור והחימום המוצעות, מגלים שמזגן הוא הפתרון החסכוני ביותר, בכל הקשור להוצאות הכספיות, אך כדי להפיק את היתרונות הרבים שהוא מביא אתו, חשוב להשתמש בו כהלכה.

הפיתוחים הטכנולוגיים הרבים בתחום המיזוג הולידו בשנים האחרונות מגוון רחב של פתרונות בהתאמה לצרכים שלנו, ההופכים את השימוש במזגן ליעיל, נוח וגם לחסכוני יותר. אחד מהם הוא המזגן החכם, שהשימוש בו הולך וגדל ומתבסס על טכנולוגיות מהחדשניות שיש. אפשר כיום להפוך מזגן קיים למזגן חכם וליהנות מלא מעט יתרונות ולעשות זאת בעזרתם של המומחים.


מהם היתרונות של מזגן חכם

אמנם, מזגן חכם כיום איננו מוכר לרבים וגם לא נחשב לסטנדרט, אך נדמה שככל שחולפות השנים והפיכתם של בתים רבים ל"בתים חכמים" נראה אך טבעי שהדבר יקרה גם הוא בקרוב ויותר ויותר בתים יכללו גם הם מזגן כזה. כאשר מדברים על המזגן החכם מתכוונים למעשה ליכולת לתפעל את המזגן מרחוק, מכל מקום שנמצאים בו וגם בכל זמן. אם עד היום יכולנו לעשות את זה רק כשאנחנו נמצאים בבית עצמו או במקום שבו מותקן המזגן (ולהיעזר לשם כך בשלט), הרי שכיום, תודות לטכנולוגיות החדשניות בעולם המיזוג, אפשר גם לשלוט במזגן כשלא נמצאים לידו ולהפוך את השימוש בו לפשוט, קל ונוח.

דמיינו לעצמכם יום חם במיוחד. אם עד היום, הייתם צריכים להמתין כמה דקות עד לקירור הבית כשאתם חוזרים מהעבודה, הרי שכיום יהיה הדבר אחרת ותוכלו ליהנות מבית ממוזג, קריר ונעים בדיוק באותו הרגע, כשאתם נכנסים. את המזגן תוכלו להפעיל מרחוק ללא כל בעיה ואפילו לשלוט גם בעוצמת הקירור – יותר או פחות. מעבר לכך, בזכות הטכנולוגיה הזו תוכלו גם לדעת מראש על בעיות או תקלות כלשהן במזגן ולדאוג לטפל בהן בהקדם כדי למנוע נזק עתידי או הוצאות כספיות גבוהות יותר.

את שירותי התיקון תוכלו לקבל, לעיתים, גם כן מרחוק על ידי התחברותו של בעל המקצוע אל המזגן מרחוק ובחינת התקלה הקיימת. אם בעבר היינו צריכים להזמין טכנאי שיבדוק את המזגן וייקח כסף רק על הביקור עצמו, הרי שעתה נחסך הביקור, שכן ניתן לבצע את הבדיקה מרחוק ורק לאחר שהתגלתה הבעיה לבחון מהן האפשרויות הקיימות והאם נדרשת הגעה פיזית אל המקום לצורך תיקונו.


איך הופכים מזגן לחכם

למי שמראש לא רכש מזגן חכם מוצעת אפשרות לא רעה – להפוך את המזג הקיים למזגן חכם. ניתן לרכוש כיום בקרי שליטה מיוחדים, המותאמים נקודתית למזגן שברשותכם. אותם בקרים הם אלה שמאפשרים לכם את השליטה מרחוק למזגן והם "מדברים" עם המזגן באמצעות ה-WIFI הביתי. בעזרתם אפשר לשלוט באופן מלא במזגן, לנטר וגם לחסוך בחשמל. מי שיש לו בבית כמה מזגנים, יכול להתקין כמה בקרים וליהנות משליטה מלאה בכל אחד מהם, גם כאשר בפועל לא מדובר במזגנים חכמים במקור.


כיצד עובד מזגן חכם

באמצעות בקר חכם למזגן ניתן להפוך, כאמור, את המזגן לחכם. בקר השליטה, שמתבסס על טכנולוגיית ה-WIFI בבית או במשרד (היכן שנמצא במזגן) הוא זה שמאפשר את השליטה במזגן ואת תפעולו. את הדבר ניתן לעשות מכל מקום שרוצים וגם בכל עת ולהפעיל את המזגן מראש, תוך קביעת זמנים (הפעלה וניתוק) ועוד.

בקר השליטה במזגן הופך את השימוש במזגן, שפעמים רבות עובד כמעט ללא הפסקה בבית או במקום העבודה, ליעיל הרבה יותר וללא בזבוז של כסף. במקום שיפעל 24 שעות ביממה, אנחנו יכולים להגדיר בעזרת הבקר את שעות העבודה מראש, ומבלי שנצטרך בפועל להשתמש בשלט הרחוק. את הפעולה עצמה עושים בעזרת הטלפון הנייד, שמשמש כמעין שלט. ישנה אפליקציה ייעודית לשם כך, שהיא זו שעוזרת לנו לתפעל, לבקר ולשלוט במזגן.


מה כדאי לדעת לפני שהופכם מזגן ביתי לחכם

החלטתם לנצל את פלאי הטכנולוגיה ולהפוך את המזגן הביתי שלכם למזגן חכם? אם כן, ישנם כמה דברים שחשוב שתדעו לפני שאתם יוצאים לדרך. ראשית, חשוב שתבינו כיצד עובד הדבר ואת היתרונות הרבים שהוא כולל. כפי שצוין, באמצעות בקר מיוחד ניתן לשלוט במזגן ולתפעל אותו בהתאם לצרכים. המשמעות לכך היא שחשוב שתגדירו לעצמכם את הצרכים ותלמדו היטב להשתמש באפליקציה הייעודית המקושרת לבקר על מנת לנצל את היתרונות השונים.

שנית, חשוב לדעת ולהבין את עניין הפרטיות. מערכות שמחוברות ל-WIFI הביתי ניתנות לשליטה מרחוק. כדאי להגדיר ל-WIFI סיסמא חזקה שלא ניתן יהיה לזהותה כדי למנוע שליטה במזגן על ידי גורמים לא רצויים (ושליטה באלמנטים חכמים אחרים בבית). בנוסף, מומלץ מאד להיעזר במומחים לצורך התקנה וחיבור כל האמצעים השונים הנדרשים לשם הפיכתו של המזגן הקיים למזג חכם כדי להימנע מנזקים אפשריים. 

חשוב מאד לתת דגש לעניין העמידה בכל תווי התקן וכמובן גם הבטיחות. חשוב שהבקר או כל ההליך שבחרתם לעשות כדי להפוך את המזגן שלכם למזגן חכם יעמדו בתקן הישראלי, הידוע כתקן מחמיר ולו כדי להבטיח את ההגנות הנדרשות וכל האמצעים שיאפשרו למכשיר שלכם לעמוד בעומסים ויגנו עליכם ועל הבית שלכם. מעבר לכך, מומלץ גם לבדוק את נושא האחריות והשירות, מה קורה כשיש תקלה, למי לפנות וגם – אילו תקלות ובעיות נכללות בשירות המוצע לכם. ואם אתם משתמשים באפליקציה כדי לשלוט מרחוק במזגן שלכם, וודאו שהיא קלה ונוחה לכם לתפעול וגם ידידותית למשתמש.


האם ניתן להפוך מזגן מרכזי לחכם

ניתן להפוך כל מזגן למזגן חכם, לרבות מזגן מרכזי ומזגן מיני מרכזי. בזכות רשת האינטרנט הביתית אפשר לשלוט מרחוק במערכת המיזוג הקיימת וליהנות מכל העולמות. השליטה והבקרה היא דו כיוונית ומתאפשרת, כאמור, מכל מקום שרוצים.


מה העלות של מזגנים חכמים

כאשר מתקינים מזגן חכם או הופכים מזגן קיים לכזה, כדאי מאד לבחון לעומק את נושא העלויות. ההוצאה הכספית הגבוהה היא על המזגן עצמו וככל שהוא מתקדם יותר, כך העלות בהתאם. יחד עם זאת, אם מחפשים מענה בטיחותי, אמין וגם לטווח הרחוק, הרי שההשקעה במקרה הזה משתלמת בהרבה. הפיכתו של המזגן הקיים לחכם מצריכה שימוש בבקר מיוחד. עלותו של הבקר וגם של עבודת ההתקנה נקבעת על ידי החברה המציעה את השירות וגם הדגם של אותו בקר. כדי ליהנות ממחיר אטרקטיבי מומלץ לערוך סקר שוק ולהשוות. כך או כך, חשוב לפנות אך ורק למומחים כדי ליהנות מפתרון בהתאמה מלאה וממענה ברמה גבוהה.

רוצים לנצל את הפיתוחים הטכנולוגיים הקיימים ולהפוך את המזגן הביתי שלכם למזגן חכם? חברת טכנו-לוג היא המקום לפנות אליו. החברה שפועלת מאז שנת 2016, מתמחה בשירות מכירה והתקנה של מגוון מוצרי בית חכם, לרבות מזגנים חכמים, ועושה זאת בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח ותוך דגש על איכות ללא פשרות ועמידה בכל התקנים.
 
חנות אינטרנטית Fly Guy
x

#{title}

#{text}

#{price}